EUROTEPLO BRUNO 00 Romantik AKUM

200 kg

• , zakoupeno v Profi stavba

• -orginální design
    • -malá spotřeba dřeva,větší polena hoří při pomalém hoření přes hodinu
    • -udrží teplo velmi dlouho,ráno stačí jen přihodit polínko a pokračujete v topení
    • -praktická plotýnka
    • -po rozebrání kamen zvládne transport jeden člověk
    • -špiní se sklo
    • -popel je třeba vybírat častěji než jednou měsíčně jak uvádí výrobce

Kamna jsem zakoupil na chalupu,kde vytápí dvě mítnosti o ploše asi 45 m2.Moje dojmy píšu teprve po dvou pobytech na chalupě v zimě, tedy celkově týden topení.V kamnech se zatápí dobře.Na to jaká je v nich vrstva žárobetonu, se rozehřejí poměrně rychle.Obě místnosti vytopí s přehledem druhý den jsem už jsem otvíral dveře na chodbu, která se zanedlouho vyhřála taky.Výhodou je, vydrží hřát opravdu dlouho.Po posledním přiložení v jedenáct večer bylo ráno ještě hromada žhavých uhlíků, takže ráno stačilo jen přihodit.Bohužel se dost špiní sklo,doma mám Jotuly s mnohem větším sklem a není třeba ho skoro čistit.Výrobce uvádí "unikátní systém bezroštového spalování-není třeba vybírat popel" v manuálu již uvádí jednou za měsíc,ale realita je asi jinde.Po čtyřdením topení popela byla v kamnech popelu slušná hromada.I přes to můžu výrobek vřele doporučit nejen pro jeho vlastnosti, ale taky kvůli jeho vzhledu,který zaujme na první pohled

200 kg

Teplovzdušná kamna SATTAN (BRUNO) 00 ROMANTIK - jsou vhodná do rodinných bytů, chat či dílen nebo skladů. Uvnitř kamen jsou vloženy žárobetonové

• -hřejí více jak 10 hodin
    • -při použití tvrdého dřeva na uhlíky přiložíte bez problému i po 8 hodinách
    • -velice příjemně sálají
    • -vypadají opravdu pěkně
    • -zatopení okamžité, délka topení dlouhá
    • -zpracování vnitřku horší - betonové a šamotový segment nutné tmelit-zejména horní část segmentů pod plotýnkou bylo docela náročné dotmelit - utěsnit, přívod sekundáru ze zadní stěny kamen byl prakticky nefunkční
    • -zanáší se rychle okénko /u spalování borovice to jde opravdu rychle/-snažím se nějak řešit ale vše selhává, vznik mezery mezi okénkem a tělem kamen je bez účinku

Kamna hřejí velmi příjemně ale samotné spalování se budu snažit ještě nějak ovlivnit. Připadá mi, že se mi kamna trochu dusí a přiváděné množství jedinou otočnou klapkou ve spodní části kamen není ideální. To ale může souviset i s tahovými podmínkami.

• , zakoupeno v Profi stavba

• -orginální design